Voith Paper Türkiye hakkında
Voith Paper Türkiye hakkında

Kağıt Endüstrisinde öncü partner

Kağıtsız bir dünya düşünülemez

  Gazete veya Kağıt Havlu; Dünya'da Kağıt Voith Makineleri ile Üretilir

  Grafik,afiş, paket kağıdı veya mendil fark etmez; olası her çeşit kağıt Voith kağıt makineleride üretilmektedir. Eşsiz işleme bilgimizi kullanarak ekonomik ve çevresel avantajlar sunan ürünler geliştiriyoruz.

  Kağıt endüstrisinin öncüsü ve ortağı olarak dünya çapındaki müşterilerimizin iş hedeflerini ilerletmelerine yardımcı oluyoruz. Tek bir kaynaktan müşterilerimizin hedefleri doğrultusunda tesis, onarım, ürün ve hizmetler sunuyoruz.

  İletişim

  Kağıtyapımı 4.0: Dijital Geleceğe Adım Adım

   Kağıtyapımı 4.0: Dijital Geleceğe Adım Adım

   Endüstri 4.0, Büyük Veri veya Cihaz Tabanlı Internet - Makineler arası işlem ve iletişim ağı kurulumu geleceği şekillendirecek. Dijital ilerlemelerin interneti güçlü ve ulaşılabilir bir hale getirmesi ile artık bu mümkün. Bu anlamda Voith sadece geleceği öngörmekle kalmayıp, aynı zamanda "Kağıtyapımı 4.0"ı olağan kılacak spesifik çözümler sunmaya çoktan başladı.

   Devamını oku

   Kağıt Yapımında Öncü

   Kağıt yapımı Voith için bir gelenek niteliğindedir. Ağaç lifi ile kağıt üretmek amacıyla kullanılan ilk odun öğütücü Johann Matthäus Voith tarafından 1859'da yapılmıştır. Şu an, dünya kağıt üretiminin büyük bir kısmı Voith kağıt makineleri ile gerçekleşmektedir.

   Yeşil Teknoloji

    Voith kağıt makinelerinin çoğu gazete kağıdını 100% geri kazanılmış kağıttan üretir.
    Voith kağıt makinelerinin çoğu gazete kağıdını 100% geri kazanılmış kağıttan üretir.

    Kaynakları koruyan kağıt üretimi

    Voith atık kağıt hazırlığında teknoloji lideridir. Teknolojiyi yıllarca geliştirerek kağıt üretiminde atık kağıt kullanımını mümkün hale getiren Voith'tir. Voith kağıt makinelerinin çoğu gazete kağıdını 100% geri kazanılmış kağıttan üretir. Voith mühendisleri bu işlemi yıllarca geliştirmeye devam ettikleri için şu anda Voith teknolojisi atık kağıt kullanarak 1. hamur kağıt bile üretebilmektedir.

    Günümüzde dünya çapında geri dönüşmüş kağıt kullanım oranı %50'dir. Eğer endüstri bu oranı %70'e çekmeyi başarabilirse gelecekte yeni lif kullanımına gerek kalmayacaktır. Bu plan biraz büyük gibi dursa da aslında Voith teknolojileri ile olasıdır.

    Kağıt üretimi için ürünler ve çözümler

    İletişim

     Voith Paper Kagit San. Ltd. Sti.

     Baris Mah. Belediye Cad. 30 Ginza Lav A Blok 27 34520, Beylikdü
     Istanbul, Turkey

      

     t +90 212 871 12 75

     RIGHT OFFCANVAS AREA